Kilpailut

No Events

HIRVENHAUKUT-OTTELU 2023

17.11.2023 - 18.11.2023
Koko päivä
Villa Mainiemi, 16900 Lammi

Yleistä

Suomen Kennelliiton karjalankarhukoirille järjestämä valtakunnallinen SM-kilpailu Hirvenhaukut-ottelu järjestetään tänä vuonna Hämeenlinnassa Lammilla 17.-18.11.2023. Kokeen keskuspaikkana toimii Villa Mainiemi (Mainiementie, 16900 Lammi)  ajo-ohje

Hirvenhaukut-ottelu 

Kokeen järjestää Etelä-Hämeen hirvikoirayhdistys

 

Lämpimästi tervetuloa kaikki mukaan valitut koirat ohjaajineen!

Ottelutoimikunta:
Puheenjohtaja: Pekka Stenbacka
SPJ.n edustaja: Jukka Mörsky
Kokeen YT: Pasi Tuhkanen
Kokeen Vara YT.: Juuso Nyström
YT-sihteeri: Juuso Nyström
Talouspäällikkö: Juha Papinsaari
Koetoimitsija: Kati Heinonen
Maastomestarit: Markus Lähde, Teuvo Leijala, Marko Muuttola ja Jari Hakulinen
Majoitus ja ruokailut: Tytti Niemi
Media: Kati Heinonen ja Erja Pekkala
Yhteydenotot /Tiedustelut: Kati Heinonen

Eläinlääkäri:

Ulla Eerola paikalla to 16.11. klo:16-17

Eläinsairaala Vethaus p.0600 550 139 (Paroistenraitti 4, 13600 Hämeenlinna)

Lahden eläinlääkäriasema p.0300 484 652 (Launeenkatu4, 15100 Lahti)

Eläinsairaala Veter p.0300 484 666 (Peltokatu 16, 33100 Tampere)

Eläinlääkäriasema Helmi p.019-716 700 (Heimolantie 1, 12400 Tervakoski)

 

Tapahtumaa voi seurata myös Facebookissa: Hirvenhaukut-ottelu

Yhteydenotot / Tiedustelut: Kati Heinonen

kati.heinonen@hmledu.fi

041-4332585

.

Ilmoittautuminen

Ilmoittautumiset järjestämisohjeen mukaisesti:

Valitsijamiehet ilmoittavat koirat 12.11.2023 mennessä sähköpostilla kati.heinonen@hmledu.fi

Koemaksu on 150 euroa joka maksetaan tilille: FI11 4260 1040 0130 59 Etelä-Hämeen hirvikoirayhdistys

 

Ohjelma

OHJELMA (alustava, muutokset mahdollisia)

Torstai 16.11.2023

  • koirien saapuminen ja valokuvaus
  • tulokahvit klo:14-17
  • lipun nosto ja avajaiset, tervehdykset, koirien esittely, ylituomarin puhuttelu ja maastoarvonta klo:17-20.15
  • juhlaillallinen klo:20.15
  • vapaa seurustelu ja sauna

Perjantai 17.11.2023

  • aamupala klo:5.00-7.00
  • siirtyminen maastoihin klo:7.00
  • hakuaika alkaa klo:9.00
  • kutsuvieraiden maastokierros ja tutustuminen Lammin sahti klo:10.00
  • ryhmien vastaanotto klo:14.30
  • lounas klo:14.30
  • rantasauna lämpimänä klo:15.00
  • iltapala klo:19.30
  • ylituomarin puhuttelu ja maastoarvonta klo:20.00

Lauantai 18.11.2023

  • aamupala klo:5.00-7.00
  • siirtyminen maastoihin klo:7.00
  • hakuaika alkaa klo:9.00
  • ryhmien vastaanotto klo:14.30
  • lounas klo:14.30
  • sauna lämpimänä klo:15.00-20.00
  • päättäjäiskahvit ja arvonta klo:19.00
  • palkintojen jako klo:20.00
  • voittajien kuvaus
  • lipun lasku

 

Osallistujat

OSALLISTUVAT KOIRAT

 

M-21, M-22 Pekko FI40892/17 omistaja: Eino Huovinen

KR-23 Hiskin Varma omistaja: Tommi Ruokosuo

Etelän lohko                                                               

Raivosuon Aksu FI24494/16 omistaja: Teuvo Leijala

Välikallion Utsi FI25674/18 omistaja: Antti Jääskeläinen

Vanhankatajan Jytky FI24254/15 omistaja: Mikael Kujala

Idän lohko                                                               

Muorinkallion Ansa FI22252/21 omistaja: Timo Piipponen

Kaatajannevan Hunter FI32517/18 omistaja: Isto Ojala

Jämäkän Luka FI29554/17 omistaja: Miia ja Osmo Partanen

Pohjan lohko

Mössinpään Repu FI21095/16 omistajat: Niina ja Mauno Seppänen

Sorronkorven Taison FI25603/20 omistaja: Asko Liikamaa

Jalakavan Eversti FI42714/19 omistaja: Hannu ja Esko Karjalainen

Lännen lohko                                                                    

Karpaasin Urpo FI31338/18 omistaja: Ilkka Perälä

Vaalilan Jymy FI16293/22 omistaja: Keijo Kaulio

Kenttäkankaan Gero FI34968/20 omistaja: Pauli Kivinemi

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Tunnelmia

https://www.facebook.com/hirvenhaukut

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Tulokset

2023 Hirvenhaukut-ottelun tulokset

  1. 48/1 KAATAJANNEVAN HUNTER om. Isto Ojala, Joensuu 90,50
  2. 48/1 KARPAASIN URPO om. Ilkka Perälä, Ilmajoki 86,00
  3. 48/1 JALAKAVAN EVERSTI om. Hannu ja Esko Karjalainen, Ristijärvi 84,00
  4. 48/1 VANHANKATAJAN JYTKY om. Mikael Kujala, Nurmijärvi 79,00
  5. 48/1 VÄLIKALLION UTSI om. Antti Jääskeläinen, Kotka 76,50
  6. 48/1 JÄMÄKÄN LUKA om. Miia ja Osmo Partanen, Leppävirta 73,50
  7. 48/1 SORRONKORVEN TAISON om. Asko Liikamaa, Tornio 66,00
  8. 48/1 PEKKO om. Eino Huovinen, Kaavi 63,50
  9. 48/2 HISKIN VARMA om. Tommi Ruokosuo, Toivakka 57,00
  10. 48/1 RAIVOSUON AKSU om. Teuvo Leijala, Hämeenlinna 52,50
  11. 48/2 MUORINKALLION ANSA om. Timo Piipponen, Ilomantsi 49,50
  12. 48/1 VAALILAN JYMY om. Keijo Kaulio, Kangasala 31,50
  13. 48/1 KENTTÄKANKAAN GERO om. Pauli Kiviniemi, Ylöjärvi 26,00
  14. 8/1 MÖSSINPÄÄN REPU om. Niina ja Mauno Seppänen, Suomussalmi 20,00

 

Kartta latautuu...